Astma czyli choroba, z można całkowicie normalnie funkcjonować

Przewlekła zapalnego typu choroba oddechowych dróg którą niestety jest astma ma coraz bardziej powszechny charakter i powoli staje się chorobą cywilizacyjną. Zgodnie z najświeższymi statystykami możemy ocenić, iż obecnie cierpi na nią nawet 20% populacji w Polsce, jak też podobnie duży odsetek może po prostu nie posiadać wiedzy na temat tego, że na astmę choruje. Ale w żadnym razie nie należy zignorować objawów, które się pojawiają. Astma nieleczona może prowadzić nawet do śmierci.
A jakie są objawy astmy typu oskrzelowego?
Najważniejsze to kaszel czasem naprawdę bardzo trapiący i duszności nie tylko te skrajne trudności z oddychaniem. Najczęściej pojawiają się rano, czasami też jednak ulegają nasileniu jako odpowiedź na styczność z alergenami albo innymi czynnikami wziewnymi.

Czym jest astma?
Astma oskrzelowa to utrzymujący się przewlekły stan zapalny na oskrzelach. Rozwija się często na gruncie alergii na pyłki albo pokarmowe czynniki. Choroba ta jest niestety nieuleczalna i będziemy borykać się z jej obecnością aż po kres dni które nam zostały. Jednakże dobrana stosownie terapia i zdrowy, pasujący do możliwości pacjenta styl życia sprawią, że astma nie wpłynie znacząco na pogorszenie życiowego komfortu. Dokładnie zestawione przyczyny powstawania astmy są wciąż nieodkrytymi.

Diagnoza astmy
Ciężka w diagnozie jednoznacznej choroba. W stadium wczesnym może dawać bowiem ewidentnie niejednoznacznie przedstawiające się objawy, które mogą dzisiaj także być przez wiele innego typu chorób. Ale nawracające choroby dolnych dróg oddechowych, zadyszka, świst w oddechu, duszności powinny nas skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza, później natomiast u specjalisty. Wyszukiwanego za pomocą frazy: pulmonolog Wejherowo lub w zupełnie innych miastach. Musimy bowiem wykluczyć również takie schorzenie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc związana ze zwężeniem występującym w drogach oddechowych.

Tylko spokojnie
Astmę można leczyć ambulatoryjnie, zwykle formę leczenia może przejąć nawet dziecięcy pediatra. Leki na astmę generalnie dzielą się na sterydowe i poza sterydowe. Ich działanie ma polegać na rozszerzaniu oskrzeli co czyni oddychanie prostszym oraz na znoszeniu obecnego w strukturze ustrzeli zapalenia. Przewlekły stan zapalny prowadzi bowiem do powstawania zwapnień nieodwracalnego zniszczenia tkanki w oskrzelach. A to już poważne.

Comments are closed.