Fascynująca pożyczka z egzekutorem

W momencie, gdy egzekutor przejmie wierzytelność, pozycja osoby zadłużonej staje się niezwykle dokuczliwa. Regularnie dochodzi do blokowania konta bankowego, a również pojawia się kolejny koszt czynności komorniczych. Czy w takiej sytuacji wciąż można dostać pożyczkę?

Okazuje się, że tak. Choć wyraźnie trudniej będzie uzyskać dofinansowanie w instytucjach bankowych, które zwłaszcza sprawdzają osoby ubiegające się o pożyczkę lub kredyt pod kątem BIK, lub KRD. Zdecydowanie prościej będzie uzyskać wsparcie finansowe w instytucjach parabankowych. Aczkolwiek w tym przypadku wypada się liczyć z tym, że procent może być wyższy .
Dzieje się tak z tej przyczyny, że pożyczka z komornikiem jest pożyczką o wyższym ryzyku z racji tego, że kredytobiorca nie wywiązuje się z konsekwentnego opłacania swoich wierzytelności. Biorąc pod obserwację kredyty w instytucjach parabankowych, idzie zwrócić uwagę, że uda się uzyskać zarówno niedużą sumę, jak i taką do wysokości 3 a także 4 tysięcy. Nie każda taka organizacja proponuje jednak podobne reguły zwrotu.

Dlatego też przed uzyskaniem dofinansowania warto dokładnie zaznajomić się z warunkami umowy, a również z czasem oddania. Warto także sprawdzić, czy występuje możliwość odroczenia zwrotu, gdyby wystąpiły jakieś komplikacje. Najwięcej wierzytelności jest dostarczanych na krótki termin, czyli na w najwyższym stopniu 30 dni. Zdarzają się jednak i takie usługi pieniężne, które wolno spłacić w ciągu pół lub w ciągu roku, mogąc w owym czasie liczyć na bardziej korzystne, małe transze.

Comments are closed.