Kredyt przez internet? Czy to bezpieczne?

Kredyty, karty kredytowe, odnawialne, hipoteczne, mieszkaniowe, obecnie społeczeństwo żyje z pieniędzy pożyczonych od banków i instytucji pozabankowych.
Nowoczesnym sposobem na zaciągnięcie zobowiązania jest internet, pojawiają się strony, na których klient dostaje możliwość bez wychodzenia z domu, na dowód wziąć kredyt.
Pojawiają się reklamy kredyt bez BIK, kredyt na oświadczenie przez internet, łatwe pieniądze w kilka minut. Warto jednak pamiętać, że nikt nie pożyczy nam pieniędzy, kiedy nasza historia kredytowa wskazuje na poważne uchybienia, komplikacje czy konieczność windykacji należności. Płynność finansowa to pierwszy element, na który zwracana jest uwaga. Stała praca gwarantuje ściągalność miesięcznego zobowiązania. Ułatwieniem dla klienta jest możliwość dostarczenia skanu dowodu osobistego czy danych personalnych przez internet, a odbiorcy tych danych samodzielnie z analitykami szacują stan naszych finansów, sprawdzają naszą wierzytelność, dostają dane od pracodawcy związane z naszymi finansami.

Czy tak się czuje osoba, która spłaciła swoje zobowiązania?

Czy tak się czuje osoba, która spłaciła swoje zobowiązania?

Dzięki czemu my jako klienci nie widzimy pracy odbywającej się przez fachowców zatrudnianych w instytucjach finansowych. Decyzje udzielane są w minimalnym czasie, dzięki czemu klient dowiaduje się czy jego sytuacja finansowa pozwala na udzielenie pożyczki, czy też nie.

Niestety nowoczesne społeczeństwo żyje ponad stan, często nie zastanawiamy się, czy kolejne zobowiązanie finansowe nie zrujnuje doszczętnie naszego domowego budżetu. Umiejętność szacowania płynności finansowej pozwala na eliminowanie trudności związanych ze zobowiązaniami przewyższającymi nasz dochód miesięczny.

Taka sytuacja często prowadzi do konieczności zaciągania kolejnych zobowiązań, aby te wcześniejsze mogły zostać uregulowane, dziś banki, ale także instytucje poza bankowe, w razie problemów ze spłatą oddają sprawę do instytucji zajmujących się ściąganiem zobowiązań. Pojawiają się firmy, których zadaniem jest uregulowanie należności, współpraca z firmami windykacyjnymi, komornikami ogranicza do minimum zastój związany ze spłatą należności, Naliczane zostają odsetki, nieuczciwy klient zostaje zamieszczony w Krajowym Rejestrze Dłużników, który zamyka mu drogę do kolejnych zobowiązań i niewywiązywania się z nich.

Pożyczka jest dla wielu z nas jedynym sposobem na polepszenie stanu naszego życia, możliwość zakupu domu, mieszkania, zakupu samochodu, czy wycieczki wakacyjnej z rodziną, jednak nie możemy zapominać, że zobowiązanie finansowe związane jest z koniecznością oddania tych pieniędzy razem z odsetkami, kosztami przyznania pieniędzy i wszystkimi opłatami manipulacyjnymi umieszczanymi w umowach.

Każdy dokument przed podpisaniem powinien zostać dokładnie przeczytany, to w nim zobowiązujemy się do miesięcznych spłat i zapoznajemy się z konsekwencjami prawnymi, jakie nas spotkają w związku z brakiem wywiązywania się z warunków umowy.

Rynek niesie nam ciekawe propozycje, niezwykłe możliwości, jednak to nasze decyzje są najważniejsze, to nasza umiejętność szacowania płynności finansowej jest kluczem do unikania nieporozumień i konsekwencji prawnych.

4 zasady bezpiecznych pożyczek:

Comments are closed.